Czy konto w Banku Spółdzielczym się opłaca?

bank spółdzielczyCzy znasz oferty kont banków spółdzielczych? Prawdopodobnie nie, a wiesz dlaczego? Bo te reklamują się znacznie rzadziej niż banki komercyjne.

Reklamy mBanku, Aliora czy wielu innych, widzimy dosłownie wszędzie, na portalach internetowych, w telewizji, w akcjach eventowych i w wielu rodzajach promocji, natomiast reklama banku spółdzielczego najczęściej ogranicza się do lokalnego eventu lub akcji ulotkowej, dlatego też przeciętny Kowalki często nie bierze pod uwagę Banku Spółdzielczego.

Czy Bank Spółdzielczy ma atrakcyjną ofertę

Nie znajdziemy tu kolorowych kart z własnym nadrukiem czy z podświetlaniem stanu konta. Prawdopodobnie nie będzie też efektownych wyliczeń i wykresów w panelu klienta, jednak nierzadko takie rzeczy, mogą być zastąpione ciekawą ofertą, która przekłada się na korzyści dla klienta.

Konto w Banku Spółdzielczym, czy warto?

Zazwyczaj Bank Spółdzielczy będzie bardziej restrykcyjny niż bank komercyjny, a przynajmniej tak wydaje się na początku. Gdy zakładamy konto w mBanku, to słyszymy że jest ono darmowe, jednak gdy po miesiącu znika z niego 4 zł za nieużywanie karty płatniczej, to jesteśmy lekko zdziwieni – przecież miało być za darmo.

Owszem jest, pod warunkiem, że będzie się używało karty płatniczej. To tylko przykład, jednak takich niuansów w innych bankach jest więcej. Natomiast lokalny bank spółdzielczy podaje nam od razu jasne zasady. Prowadzenie konta 5 zł, wymagana stała wpłata co miesiąc minimum 300 zł. Ktoś może powiedzieć „mi się to nie podoba” i ma do tego prawo, jednak nie można powiedzieć, że ta opłata jest gorsza niż w innym banku, który ma wszystko za darmo, poza obcymi bankomatami i tak wypłacając 3 razy z bankomatu niemającego umowy z naszym bankiem, zapłacimy nie 5 zł tylko 15 zł.

Konto bankowe w Banku Spółdzielczym jest warte porównania i dokładnego przeanalizowania, gdyż dla wielu może być to opcja korzystna, wygodna i przyjemna. Możliwości na oszczędzanie, a także inwestycje są naprawdę ciekawe i właśnie dlatego warto zapoznać się z ofertą lokalnego banku. A zatem powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *